ZYRTARE/ Chelsea bën goditjen e radhës në merkaton e verës, “Blutë” prezantojnë talentin e Barcelonës

01/07/2024 17:39

Chelsea ka kryer goditjen e radhës në këtë merkato vere, me “Blutë” që kanë prezantuar talentin e Barcelonës, Marc Guiu.

18-vjeçari i ka dhënë fund me klubin katalanas dhe është gati për një aventurë të re në Premier Ligë.

Chelsea pagoi klauzolën prej 6 milionë eurosh të sulmuesin, teksa ai firmosi për klubin nga Londra një kontratë 5-vjeçare.

“Është një gëzim i jashtëzakonshëm të nënshkruash për Chelsean dhe kam vuajtur të flija i qetë përpara këtij udhëtimit sepse isha shumë i emocionuar. Premier Liga është një ëndërr!”, tha Guiu.

Top Channel