Fitoi titullin dhe Kupën, Bayerni “blindon” 24-vjeçarin kroat

27/06/2024 20:15

Rinovim te Bayern Munich. Rekordmenët e futbollit gjerman kanë zgjatur bashkëpunimin me Josip Stanisic deri në verën e vitit 2029.

Mbrojtësi kroat ishte i huazuar edicionin e fundit te Bayer Leverkusen, skuadër me të cilën fitoi titullin dhe Kupën e Gjermanisë.

Pas përfundimit të Euro 2024 me Kroacinë, turne ku luajti ndaj Spanjë dhe Italisë, dhe jo kundër Shqipërisë, Stanisic është rikthyer te Bayerni me rinovim.

24-vjeçari i lindur në Bavari, është një produkt i moshave të Bayernit. Përveç rolit të qendërmbrojtësit, ai mund të luajë edhe në krahët e prapavijës.

Jam shumë i lumtur. Nuk e mbaj mend që kur jam tifoz i këtij klubi të madh”, u shpreh lojtari kroat pas firmës mbi kontratën e re.

Top Channel