Neuer shkruan historinë, portieri i vetëm që numëron 18 paraqitje në Europian

24/06/2024 09:44

Manuel Neuer është një legjendë e futbollit dhe i shton një rekord të ri në karrierën e tij.

Portieri i Bayern Munich-ut dhe i kombëtares gjermane, që luajti të dielën në mbrëmje kundër Zvicrës, u bë portieri me më shumë paraqitje në historinë e kampionateve europiane.

Neuer numëron kështu paraqitjen e tij të 18-të në Europian, një më shumë se Gianluigi Buffon dhe dy më shumë se Edwin van der Sar.

Top Channel