FORMULA 1/ Spektakël i Verstappen në Spanjë, Hamilton rikthehet në podium

23/06/2024 16:52

Max Verstappen është fituesi i Çmimit të Madh të Spanjës, me pilotin holandez që i afrohet kështu titullit të katërt kampion Bote.

26-vjeçari dominoi garën edhe pse u nis nga vendi i dytë pas Lando Norris, me këtë të fundit që u ngjit në podium pas holandezit.

Festë kishte dhe për Lewis Hamilton, që mbylli podiumin në vendin e tretë, ndërsa shoku i tij i skuadrës, George Rusell doli në vendin e katërt.

Zhgënjim për Ferrarin, me Leclerc dhe Sainz që u renditën në vendin e pestë dhe të gjashtë.

Top Channel