Nisin përgatitjet anti-Kroaci, Sylvinho ndan grupin në dy pjesë

16/06/2024 13:11

Skuadra kombëtare është rikthyer sot në stërvitje. Trajneri Sylvinho e ndau grupin e kuqezinjve në dy pjesë.

Lojtarët që u aktivizuan si titullarë në duelin e së shtunës përballë Italisë, kanë punuar në palestër.

Gjithashtu edhe masazhe për ata që zbritën në fushë në stadiumin “Signal Iduna Park”.

Ndërkohë, pjesa tjetër ka kryer rreth 60 minuta përgatitje tekniko-taktike në kuadër të duelit ndaj Kroacisë.

Shqipëria rikthehet në fushë të mërkurën e 19 qershorit për takimin e dytë në grupin B të Euro 2024.

Kuqezinjtë do të sfidojnë Kroacinë në “Volksparkstadion”, Hamburg. Duke nisur prej orës 15:00. Stadium me kapacitet 57 mijë tifozë.

Tifozët janë gati të dhurojnë spektaklin e radhës dhe të mbështetin skuadrën e kombëtares pa pushim.

Top Channel