Zi në botën e futbollit/ Ish-sulmuesi i Arsenal-it dhe Everton-it ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare

15/06/2024 13:02

Ish-sulmuesi i Arsenal-it dhe Everton-it, Kevin Campbell është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.

Mediet britanike bëjnë me dije se Campbell u sëmurë në fillim të këtij muaji, e cila i mori shumë shpejt jetën.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Arsenal bën me dije se ish-sulmuesi nuk ia doli të fitojë ndeshjen me të rëndësishme, atë për jetën e tij.

“Jemi të shkatërruar kur mësuam se ish-sulmuesi ynë Kevin Campbell ka vdekur pas një sëmundjeje të shkurtër. Kevin u adhurua nga të gjithë në klub. Të gjithë ne po mendojmë për miqtë dhe familjen e tij në këtë kohë të vështirë. Pusho në paqe, Kevin”,-njoftoi Arsenal. /Supersport

Top Channel