“Dirigjent” në mesfushë, Granit Xhaka shpallet “Lojtari i Ndeshjes” në sfidën kundër Hungarisë

15/06/2024 17:18

Zvicra arriti të fitonte me rezultatin 1-3 përballë Hungarisë, duke iu bashkuar kështu Gjermanisë në krye të Grupit A.

Granit Xhaka u shpall “Lojtari i Ndeshjes” në këtë takim, me mesfushorin shqiptar që shkëlqeu për skuadrën e tij, duke qenë një “dirigjent” i vërtetë në mesfushë.

Zvicra do të përballet në takimin tjetër me Skocinë më 19 qershor, ku do të kërkojë dhe fitoren e radhës në mënyrë që të arrijë kualifikimin.

Top Channel