United thyen Cityn në finalen e FA Cup, festë e kuqe në “Wembley”

25/05/2024 18:00

Publikohen formacionet e finales së FA Cup. Manchester City dhe Manchester United do të përballen mes tyre në një derbi emocionues në mitikun “Wembley”.

Pep Guardiola dhe Erik ten Hag kanë zgjedhur titullarët e finales së kompeticionit futbollistik më të vjetër në planet.

United kërkojnë suksesin e 13-të për t’u afruar me rekordmenët e Arsenalit (14 trofe). Nga ana tjetër, Citizens, kampionët në fuqi, kanë fituar 7 herë FA Cup. Derbi City-United do të transmetohet live në SuperSport 2, duke nisur prej orës 16:00./ Super Sport

Top Channel