“Fundoset” Sassuolo, Kumbulla gabon sërish! Shpëton Cagliari

19/05/2024 16:13

Sassuolo humbet përsëri, duke i thënë lamtumirë Serie A, pasi vetëm një mrekulli mund të mbajë skuadrën në elitën e futbollit italian.

Emilianët u mposhtën 0-2 nga Cagliari i Claudio Ranierit, që siguroi tri pikë fantastike në “Mapei Stadium”.

Matteo Prati dhe Gianluca Lapadula (p) shënuan për sardët në 20 minutat e fundit. Fajtor te goli i dytë i Cagliarit Marash Kumbulla, i cili shkaktoi një penallti naive.

Zhgënjim i madh te Sassuolo, që është me një këmbë në Serie B. Nedim Bajrami e ndoqi gjithë takimin nga pankina, teksa Kumbulla u fut në fushë në minutën e 20’.

Festë te Cagliari, që me suksesin e sotëm siguroi matematikisht mbijetesën mes më të mirëve në Itali./ Super Sport

Top Channel