Shtohen zërat nga Italia, Van Bommel pritet të marrë drejtimin e Milanit

18/05/2024 09:10

Me Milan-in që pritet të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Pioli-n këtë verë, pikëpyetja kryesore mbetet se kush do ta marrë drejtimin e skuadrës “kuqezi”.

Sipas raportimeve të medieve italiane emri i ish-mesfushorit të “Djallit”, Mark Van Bommel pritet të marrë drejtimin e Milan-it.

47-vjeçari holandez ka njoftuar tashmë largimin e tij nga Antëerp dhe nga Italia theksohet se Van Bommel do të jetë trajneri i ri i Milan-it.

Top Channel