Renditja e trajnerëve më të mirë në Europian, cilin vend zë Sylvinho

07/05/2024 19:25

Sajti i njohur “FourFourTwo” ka bërë rankimin e trajnerëve që do të udhëheqin përfaqësueset në Euro 2024. Strategu i Shqipërisë, Sylvinho është renditur në vendin e 12-të.

Didier Deschamps i Francës është në krye të listës e pas tij janë Luciano Spalletti i Italisë e Julian Nagelsmann i Gjermanisë.

Në 10-she janë edhe Gareth Southgate i Anglisë, Zlatko Daliq i Kroacisë, Roberto Martinez i Portugalisë, Domenico Tedesco i Belgjikës, Luis de la Fuente i Spanjës, Kasper Hjulmand i Danimarkës e Marco Rossi i Hungarisë.

Syvinho është një pozicion më lart se Montella dhe madje më lart se trajneri i Austrisë Ragnick, që në ditët e fundit u kërkua nga Bayerni. Trajner i Serbisë, Dragan Stojkovic është renditur i fundit.

Renditja e trajnerëve më të mirë në Europian, Sylvinho

 

Top Channel