Një aksident ka ndodhur pak më parë në vendin e quajtur “ Ura e Mbrostarit” në hyrje të Fierit.

Dy automjete “ Tip Nisan” dhe “Wolsvagen “ janë përplasur me njëra – tjetrën fatmirësisht vetëm me dëme materiale.

Sipas informacioneve paraprake nga vendngjarja drejtuesja femër e mjetit “ Wolsvagen” ka marrë lëndime të lehta dhe është dërguar në spitalin rajonal të Fierit ku mori ndihmën mjekësore. Në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe grupi hetimor të cilët po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Top Channel