Lojtari që do të zëvendësojë Mbappe-në pas largimit, PSG ka objektiv talentin më të madh të Barcelonës

23/04/2024 21:58

Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint Germain në fund të sezonit. Destinacioni i tij i radhës pritet të jetë Real Madridi.

Duke marrë parasysh këtë fakt, skuadra parisiene, ka nisur veprimet për të gjetur zëvendësuesin e tij ideal.

Ndër kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar francezin, është Lamine Yamal, talenti i Barcelonës.

Drejtuesit e PSG-së janë shumë të interesuar për të nënshkruar me adoleshentin spanjoll, pasi kanë mbetur të mahnitur me paraqitjet e tij këtë sezon.

Ata e kishin rastin që ta përcjellin Yamalin nga afër në dy ndeshjet që Barcelona dhe PSG-ja i zhvilluan ndaj njëra tjetrës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, aty ku 16-vjeçari shkëlqeu me paraqitjet e tij ndonëse Barcelona u eliminua në fund.

Top Channel