Dortmundi fenomenal, përmbys Atleticon dhe kualifikohet në gjysmëfinale

17/04/2024 07:43

Borussia e Dortmundit në gjysmëfinale të Championsit.

uadra gjermani bëri mrekullinë në ndeshjen e kthimit ndaj Atleticos së Madridit, të cilin e mposhti 4-2, duke e zhvlerësuar suksesin 2-1 të “Los Colchoneros” në takimin e parë, në Madrit.

Verdhezinjtë kaluan në epërsi të dyfishtë në pjesën e parë, por u barazuan në fillim të fraksionit të dytë. Gjithsesi kundërpërgjigjja e vendësve ishte e menjëhershme, me Fullkrug dhe Sabitzer, që realizuan dy gola brenda pak minutash, duke vulosur rezultatin përfundimtar në 4-2.

Top Channel