Balliu shkëlqen me Rayo Vallecanon, në formacionin e javës me lojtarin e Realit dhe Griezmann

16/04/2024 21:09

Ivan Balliu është përzgjedhur pjesë e formacionit të javës së 31 në LaLiga. Lojtari i kombëtares së Shqipërisë zhvilloi një ndeshje shumë të mirë me Rayo Vallecanon në ndeshjen ndaj Getafes që u mbyll në barazim 0-0.

Së bashku me Balliun, në formacionin e javës sipas “Sofascore” janë edhe Tchouameni i Real Madrid si dhe Griezmann i Atletico Madrid. Në këtë sezon, 32-vjeçari ka qenë mjaft konstant me paraqitjet e tij me Rayo Vallecanon teksa koleksionon 28 paraqitje në LaLiga.

Formacioni i javës së 31 në LaLiga:

Super Sport

Top Channel