“Nuk ka patalogji kardiake”, N’Dicka del nga spitali

15/04/2024 22:28

Evan N’Dicka ka dalë nga spitali i Udines ku u shtrua pas problemeve që shfaqi gjatë Udinese-Roma. Analizat e kryera sot kanë përjashtuar çdo lloj komplikacioni.

Evan N’Dicka ka dalë nga spitali i Udines ku u shtrua pas problemeve që shfaqi gjatë Udinese-Roma. Analizat e kryera sot kanë përjashtuar çdo lloj komplikacioni.

Pasi dolën rezultatet e analizave të fundit, të kryera në mëngjes, kuadri klinik është i pajtueshëm me traumën e kraharorit me pneumotoraks minimal – thuhet në deklaratën e klubit verdhekuq – dhe do t’i nënshtrohet kontrolleve të mëtejshme në Romë….”

Pas frikës së madhe, situata tashmë është e qetë./SuperSport

Top Channel