Momente frike gjatë Udinese-Roma, pasi Evan Ndicka u rrëzua në fushë në minutën e 69-të.

Mbrojtësi i Fildishtë ndjeu dhimbje në gjoks dhe u ndihmua menjëherë nga shokët e skuadrës.

Në fushë ka ndërhyrë edhe stafi mjekësor me defibrilator, ku lojtari është larguar me barelë duke tundur dorën.

I ndërgjegjshëm, ai u transportua në dhomat e zhveshjes ku edhe Daniele De Rossi nxitoi për të kontrolluar gjendjen e tij. Në një atmosferë të tensionuar, drejtori i ndeshjes Pairetto vendosi të pezullojë ndeshjen për disa minuta.

 

Top Channel