Tirana fiton mes polemikave përballë Kukësit.

Bardheblutë triumfuan 1-0 kundër Kukësit të vendit të fundit, falë golit të Kristal Abazajt në minutën e 88′.

Pa fat skuadra verilindore, që goditi dy herë traversën me Beshirajn dhe Adetolën, ndërkohë që ekipit të Bledar Devollit iu mohua edhe një penallti në kontaktin Deliu-Salami.

Penalltia e mohuar e Kukësit

Kryesori Olsid Ferataj pa në VAR rastin, por i befasoi të gjithë me vendimin e tij duke mos akorduar penallti për ekipin mik!/ Super Sport

Top Channel