Lazio harron humbjen në derbi, triumfon bindshëm ndaj Salernitanës

12/04/2024 22:30

Lazio ka hedhur pas krahëve humbjen në derbi, duke triumfuar me rezultatin 4-1 ndaj Salernitanës dhe duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në zonën Champions, ndonëse misioni mbetet i komplikuar.

Në “Olimpico” gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me bardhekaltrit që kanë gjetur golin tre herë. Felipe Anderson u dha avantazhin kryeqytetasve në minutën e 7’, ndërsa Vecino dyfishoi shifrat në të 14-ën.

Salernitana rihapi sfidën me Tchaouna në minutën e 16’, por në të 35-ën ishte sërish Felipe Anderson që gjeti golin e dytë personal dhe të tretin për Lazion, duke mbyllur llogaritë.

Në “Olimpico” gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me bardhekaltrit që kanë gjetur golin tre herë. Felipe Anderson u dha avantazhin kryeqytetasve në minutën e 7’, ndërsa Vecino dyfishoi shifrat në të 14-ën.

Salernitana rihapi sfidën me Tchaouna në minutën e 16’, por në të 35-ën ishte sërish Felipe Anderson që gjeti golin e dytë personal dhe të tretin për Lazion, duke mbyllur llogaritë.

Top Channel