Milan-Roma/ Derbi italian në Europë, publikohen formacionet zyrtare

11/04/2024 20:30

Milan-Roma, një sfidë tërësisht italiane me dy skuadrat që përballen në “San Siro”, në aktin e parë çerekfinal të Europa Leagues, kompeticion të cilin të dy ekipet duan ta sjellin në Itali.

Dy skuadrat vijnë në një formë mjaft të mirë muajt e fundit, çka është reflektuar te rezultatet pozitive në kampionat, por edhe te ecuria në Europë, teksa trajnerët Pioli dhe De Rossi kanë ndarë mendjen edhe për formacionet që do të hedhin në fushë nga minuta e parë…

Milan-Roma  21:00  (SuperSport 2)

Formacionet zyrtare:

Liverpool-Atalanta 21:00 (SuperSport 3)

Top Channel