Sot Lazio-Milan/ Starton gjatë mbrëmjes sezoni i vitit 2023-2024 i Serisë A

01/03/2024 17:25

Sezoni 2023/24 i Serisë A starton mbërmjen e sotme e superndeshjen e javës së 27-të mes Lazios dhe Milanit.

Në stadiumin “Olimpico”, me të dy klubet të dëshpëruara për t’u kthyer në rrugën e fitoreve dhe për të krijuar një ecuri solide.

Lazio përfundoi në vendin e dytë në sezonin 2022/23 dhe do të shpresonte për një tjetër përfundim në top-katërshen në këtë sezon.

Kjo mbetet ende e mundur, ata janë tetë pikë prapa Bolonjës së vendit të katërt. Gara për vendin e katërt ka të ngjarë të shkojë poshtë, me gjashtë ekipe në garë.

Nga ana tjetër, AC Milan do të tentojë të vendosë një distancë mes tyre dhe Bolonjës dhe të përqendrohet në garën për vendin e dytë në renditje.

Me rivalët e qytetit që janë 16 pikë përpara në krye të tabelës, kalimi i Juventusit do të jetë objektivi i tyre kryesor për pjesën tjetër të sezonit.

Ndeshja e parë mes tyre pa Milanin të fitonte me Lazion 2-0 në San Siro, me Christian Eriksen dhe Noah Okafor që gjetën rrjetën. Këtë ndeshje do të keni mundësi ta ndiqni drejtpërdrejtë në Digitalb.

Top Channel