Arsenali “uragan” në Emirates, Newcastle pëson katër gola

25/02/2024 08:20

Arsenali, i papërmbajtshëm ndaj Newcastle në “Emirates”.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta triumfoi thellë 4-1 ndaj “Magpies” dhe qëndron ngushtësisht në garë me Liverpoolin dhe Manchester City-n në garën për titull.

“Topçinjtë” realizuan dy herë në pjesë parë teksa Botman realizoi një autogol të pabesueshëm në minutën e 18-të, ndërsa Kai Havertz dyfishoi shifrat pak minuta më vonë.

Në pjesën e dytë realizuan gjithashtu Saka dhe Kiwior, për të ardhur më pas te goli i Willock, që i vlejti vetëm për statistikë Newcastle.

Top Channel