Grupi i Bardhit dhe Berishës bashkohen në selinë e PD/ Përfundon mbledhja, deputetët që munguan

12/02/2024 16:28

Mbështetësit e Gazment Bardhit dhe përkrahësit e ish-kryeministrit Sali Berisha u bashkuan sot për herë të parë në një mbledhje të grupit parlamentar brenda selisë së Partisë Demokratike, e cila u mbyll pak më parë.

Pas gati dy vjetësh qëkur selia u rimor nga Rithemelimi dhe ku mbështetësit e Bardhit mblidheshin në kryesinë e Kuvendit apo salla të hoteleve të Tiranës, sot është zyrtarizuar bashkimi mes tyre, duke bërë bashkë më shumë se 40 deputetë.

Burime të Top Channel i thanë gazetares Elda Menga se tre deputetë nuk kanë marrë pjesë në këtë mbledhje të sotme.

Ish-nënkryetarja e Partisë, Jorida Tabaku, që nuk i është bashkuar më parë as mbledhjeve të dy grupimeve në sallën e kryesisë së Kuvvendit, ka munguar edhe gjatë mbledhjes së sotme për arsye shëndetësore

Kanë munguar gjithashtu Sajmir Korreshi që ndodhet në Francë dhe Dashnor Sula, i cili ndodhet në Itali.

Deputetët që munguan

Jorida Tabaku

Ferdinand Xhaferaj

Ilda Dhori

Emilja Koliqi

Kastriot Piroli

Edmond Spaho

FOTO GALERI
1/38

Top Channel