‘Fëmijët mes dhjetëra të vrarëve’ në sulmin në kampin e refugjatëve

23/11/2023 20:51

Një sulm ajror ka vrarë të paktën 12 persona, përfshirë fëmijë, në një kamp refugjatësh në Gaza.

Shpërthimi ndodhi disa orë përpara fillimit të armëpushimit. Sipas zyrtarëve në spitalin afër Al-Aksa disa persona mbetën nën rrënoja.

“Ata vrasin fëmijë dhe foshnje, a janë këta që po rezistojnë dhe po luftojnë?“, tha një palestinez i prekur, që humbi familjarët dhe shtëpia e të cilit u shkatërrua.

tha ai, duke qëndruar në rrënojat e shtëpisë së tij, para se të shpërthejë në lot.

Trupat që u gjetën u dërguan në spitalin Al-Aksa, ndërsa ministrisë së shëndetësisë e udhëhequr nga Hamasi në Gaza, njoftoi se 13,300 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori.

Top Channel