Formacionet zyrtare, ja si do zbresin në “Fadil Vokrri” Kosovë-Bjellorusi

21/11/2023 20:02

Përfaqësuesja e Kosovës luan mbrëmjen e kësaj të marte ndeshjen e fundit të eliminatoreve EURO 2024.

Sfida ndaj Bjellorusisë nis në orën 20:45 dhe transmetohet live dhe ekskluzivisht në “SuperSport 3”.

Llogaritë e kualifikimit në Grupin I tashmë janë mbyllur, me Rumaninë dhe Zvicrën që kanë siguruar Europianin Gjermani 2024, ndërsa në këtë situatë Kosova kërkon të grumbullojë sa më shumë pikë, si qëllimi i fundit.

Ndërkohë trajnerët Gliha dhe Ferrer kanë zgjedhur formacionet si do e nisin këtë takim, me teknikun e “dardanëve” që ka vendosur sërish Bekajn në portë.

Formacionet zyrtare:

Top Channel