Mbetjet kockore të gjetura në Sarandë, identifikohet se kujt i përket kufoma

Është identifikuar kufoma e gjetur dy ditë më parë në Xarrë të Sarandës.

Nga hetimet ka rezultuar se mbetjet kockore i përkasin 51-vjeçarit me iniciale A. J., i cili kishte banuar në Elbasan.

Dyshohet se ai ishte punësuar si çoban në fshatin Xarrë dhe ka humbur jetën për shkaqe natyrale.

Trupi i pajetë është copëtuar nga kafshët e egra. Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel