Aktivizimi i portierit Lopez, Granada e Uzunit përjashtohet nga Kupa e Mbretit

07/11/2023 20:22

Granada është përjashtuar nga Kupa e Mbretit pas aktivizimit të portierit Adrian Lopez, i cili nuk ishte i federuar.

Granada fitoi me rezultatin 0-3 në transfertën e Arosa-s të enjten e kaluar në Kupën e Mbretit, megjithatë klubi ku luan sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u përjashtua nga Federata Spanjolle e Futbollit, pasi theu rregullat.

Pas vendimit të federatës spanjolle, Arosa mori fitoren 3-0 në tavolinë dhe kaloi në raundin tjetër të Kupës së Mbretit, ndërsa Granada e mbylli rrugëtimin.

 

Top Channel