Trajneri Sylvinho shpall listën e kyqezinjve me 25 futbollistë për sfidat me Çekinë dhe Bullgarinë

06/10/2023 12:21

Kombëtarja shqiptare do rikthehet në aksion në muajin tetor, pasi ka në program ndeshjen kualifikuese të “Euro 2024” ndaj Çekisë dhe miqësoren me Bullgarinë. Ditën e sotme trajneri Sylvio Mendes Campos Junior ka shpallur edhe listën e futbollistëve që do të ketë në dispozicion.

Në listën e përbërë nga 25 futbollistë ka ndryshime të pakta në krahasim me sfidat ndaj Çekisë dhe Polonisë në shtator. Rikthehet me Kombëtaren sulmuesi Armando Broja, i cili e ka lënë pas dëmtimin në gju dhe së fundmi edhe ka luajtur me Celsin në Premier Ligë. Këtë herë do të mungojë Odise Roshi, ndërsa pjesa tjetër e futbollistëve janë konfirmuar nga ana e trajnerit brazilian të Kombëtares.

Shqipëria do të nisë zyrtarisht përgatitjet të hënën, më 9 tetor, në “Shtëpinë e Futbollit”. Lojtarët do të grumbullohen në kryeqytet, ndërkohë që është programuar që trajneri Sylvinho të dalë në konferencë për mediat ditën e shtunë prej orës 11:00 në sallën e konferencave në “Shtëpinë e Futbollit”.

Kombëtarja kuqezi do t’i luajë në “Air Albania” të dyja ndeshjet e tetorit. Fillimisht Shqipëria përballet me Çekinë më 12 tetor, prej orës 20:45, ndërsa më pas në program është miqësorja me Bullgarinë më 17 tetor, ora 18:00. /FSHF

Porta

Etrit Berisha

Thomas Strakosha

Elhan Kastrati

Mbrojtja

Berat Gjimshiti

Ardian Ismajli

Ivan Balliu

Arlind Ajeti

Mario Mitaj

Elseid Hysaj

Enea Mihaj

Frederic Veseli

Mesfusha

Ylber Ramadani

Klaus Gjasula

Kristjan Asllani

Nedim Bajrami

Arbnor Muja

Keidi Bare

Qazim Lacci

Sulmi

Mirlind Daku

Sokol Cikalleshi

Armando Broja

Ernest Mucci

Myrto Uzuni

Jasir Asani

Taulant Seferi

Top Channel