Tërmeti në Marok, Hakimi me shokë dhurojnë gjak për të plagosurit

10/09/2023 09:50

Lojtarët dhe stafi i përfaqësueses së Marokut i përgjigjen menjëherë thirrjes për të dhuruar gjak për të plagosurit e shumtë të tërmetit që tronditi jugperëndimin e vendin.

Ekipi maroken u paraqitën në qendrën e transfuzionit në Agadir, një qytet maroken, për të dhuruar gjak për të dëmtuarit nga tërmetit që goditi vendin të premten.

ë Agadir u panë emra si Hakimi, mbrojtës i Paris Saint-Germain, dhe trajneri Walid Regragui.

Ndeshja ndërmjet Marokut, tashmë të kualifikuar në Kupën e Kombeve të Afrikës (CAN), dhe Liberisë, e vlefshme për Grupin K kualifikues për këtë kompeticion, e planifikuar për këtë të shtunë, u shty për shkak të tërmetit.

Top Channel