Zonja e Parë e SHBA-së rezulton pozitive për COVID-19

05/09/2023 11:10

Zonja e Parë Jill Biden rezultoi pozitive për COVID-19 të hënën vonë, tha drejtoresha e saj e komunikimit.

“Ajo aktualisht po përjeton vetëm simptoma të lehta. Ajo do të qëndrojë në shtëpinë e tyre në Rehoboth Beach, Delaware,” tha Elizabeth Alexander në një deklaratë.

Presidenti Joe Biden gjithashtu iu nënshtrua një testi për COVID-19, por ai doli negativ.

“Presidenti rezultoi negativ. Presidenti do të testohet në një ritëm të rregullt këtë javë dhe do të jetë nën monitorim për simptoma”, tha në një deklaratë sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Karine Jean-Pierre.

Top Channel