Ballkani në histori, për të dytin vit radhazi në grupet e Conference League

31/08/2023 22:58

Ballkani për të dytin vit radhazi në grupet e Conference League.

Kampionët e Kosovës përmbushën pritshmëritë, duke e eleminuar Bate Borisovin në fazën play off me rezultatin e përgjithshëm 4-2.

Skuadra e Ilir Dajës e administroi mirë epërsinë e thellë të sfidës së zhvillkuar në “Fadil Vokrri”, duke pësuar vetëm një herë në Budapest, në sfidën e kthimit.

Golin e vetëm të sfidës e shënoi Kontzavoy në minutë ne 30-të. Blallkani nuk e humbi toruan pas zhbllokimit të rezultatit, përkundrazi, e rriti nivelin në pjesën e dytë, duke iu afruar golit me Kryeziun dhe Berishën, që nuk ia dolën ta dërgonin topin në rrjetë përballë portierit.

Dëshira, përgatitja fizike dhe tekniko-taktike e shpërblyen Ballkanin me kualifikimin në fazën e grupeve të Conference League, me Ilir Dajën që arrin të shkojë grupet e kompeticoneve evropiane për herë të tretë si trajner./ supersport

Top Channel