Kolo Muani: E falenderoj Frankfurt-in, por tani dua të luaj për PSG-në

30/08/2023 09:20

Randal Kolo Muani ia ka kërkuar publikisht klubit të tij, Eintracht Frankfurt që ta shesë te Paris Saint-Germain.

Në një prononcim për “Sky Sport”, sulmuesi francez theksoi se ndjehet shumë falenderues ndaj Frankfurt-it, por shtoi se tashmë dëshiron që të nis një aventurë të re me PSG-në, me parizienët që e kërkojnë prej kohësh 24-vjeçarin.

I detyrohem shumë Eintracht Frankfurt. Gjithmonë i kam respektuar tifozët dhe jam sjellë gjithmonë në mënyrë shumë profesionale. Gjithmonë kam dhënë gjithçka për klubin deri në fund. Megjithatë, nuk është sekret që Paris Saint-Germain më bëri një ofertë të rëndësishme. Lëvizja në Paris tani është një mundësi unike për mua. Do të doja të firmosja me PSG-në dhe gjithashtu e kam informuar klubin tim. Shpresoj që Eintracht ta pranojë ofertën dhe ky transferim të bëhet i mundur për mua”-tha Kolo Muani. /Supersport

Top Channel