Fotolajm/ Dy të vdekur nga sulmet gjatë natës! Banorët e Kievit pastrojnë mbetjet e raketave

30/08/2023 10:46

Fotot tregojnë banorët vendas duke pastruar mbeturinat nga rrugët pas sulmeve të natës që vranë dy në kryeqytet.

Zjarrfikësit kanë shuar gjithashtu flakët pas sulmeve me raketa. Më shumë se 20 raketa dhe dronë u rrëzuan nga sistemi i mbrojtjes ajrore në Kiev gjatë natës.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel