Në profilin Earth42morrow” në platformën X, është publikuar një video ku shihet se si në mes të gushtit bie borë në alpet e Francës.

Derisa po afrohet fundit i gushtit, në alpet e Francës po bie borë, kështu të paktën shihet në videon e publikuar në Earth42morroë”.

Përbri videos ishte shkruar “dimri ka filluar”, ndërsa kjo video është një nga të shumtat që dëshmojnë se këtë muaj ka patur ndryshime drastike të motit në vend të ndryshme të botës.

Rasti më i fundit është Majorka e Spanjës, që është goditur nga një stuhi e fuqishme dhe shirat e rrëmbyeshëm.

Erërat janë aq të forta atje, sa që një anije gjigante e pasagjerëve është lëvizur nga porti dhe u përplas me një tanker nafte.

Në anën tjetër në shumë vende evropiane është raportuar për përmbytje, shira të rrëmbyeshëm e rrëshqitje dheu.

Top Channel