Gol dhe asist nga sulmuesi shqiptar, Goteborg merr fitoren e tretë radhazi

27/08/2023 20:42

Goteborg merr fitoren e tretë radhazi në kampionatin suedez, teksa sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Arbnor Mucolli konfirmohet në një formë të shkëlqyer.

Në sfidën e zhvilluar këtë të diel përballë Hackenit në shtëpi, të cilën Goteborg e fitoi me rezultatin 4-2, Muçolli shënoi golin e tretë për të tijtë dhe asistoi të katërtin.

Muçolli iu bashkua Goteborgut në verën e këtij viti dhe deri tani ka luajtur 8 ndeshje, duke shënuar dy gola dhe dhënë dy asiste. Sulmuesi shqiptar është titullar i padiskutueshëm dhe po ndihmon Goteborgun që t’i largohet sa më shumë zonës së ftohtë të renditjes./ supersport

Top Channel