Vëllezërit shqiptarë sulmojnë me thikë bashkatdhetarët e tyre në Kos të Greqisë

22/08/2023 10:26

Dy vëllezër shqiptarë në Greqi kanë plagosur me thikë një bashkëatdhetar të tyre në në Mastichar të Kos.

Mediat e Greqisë bëjnë me dije se ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së, pasi viktima ndodhet në spitalin e Kosit me plagë të shumta na thika dhe nuk është në gjendje të dëshmojë.

Njëri nga dy vëllezërit u arrestua ndërsa është në kërkim edhe tjetri. Mbi dy vëllezërit rëndon akuza e vrasjes së mbetur ne tentativë ndërsa i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Top Channel