Monaco godet në merkato, firmos me mesfushorin e Juventus

15/08/2023 08:29

Denis Zakaria është zyrtarisht lojtari më i ri i Monaco.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi italian që ka njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me mesfushorin.

Denis Zakaria, i cili u rikthye nga huazimi te Chelsea në fund të sezonit 2022-2023, vitin e ardhshëm do ta veshë fanellën e Monaco-s. Mesfushori zviceran do të transferohet në Ligue 1 duke i dhënë lamtumirën Juventus-it pas 15 paraqitjeve dhe 1 goli të shënuar kundër Hellas Verona”, shkruan klubi italian.

Mesfushori 26-vjeçar më parë ishte pjesë e B. M’Gladbach dhe Young Boys. /supersport

Top Channel