PSG “fal” Mbappenë, klubi parisien me deklaratë për çështjen

13/08/2023 11:37

Kapitulli i ri në çështjen “Mbappe”. Edhe pse nuk dukej se situata e tij me PSG-në do të rregullohej, ka pasur një zhvillim të ri.

Klubi francez me anë të një deklarate ka bërë të ditur se sulmuesi 24-vjeçar nuk është më larg dhe po rikthehet në stërvitje me ekipin e parë:

“Pas bisedave shumë konstruktive dhe pozitive mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappesë para ndeshjes së PSG-së kundër Lorientit, lojtari iu bashkua në stërvitje ekipit të parë këtë mëngjes”.

Ky informacion është në përputhje me afrimin e mundshëm mes klubit dhe lojtarit që është paralajmëruar orët e fundit.

Dje Mbappe u pa në tribunat e “Parc des Princes” duke ndjekur ndeshjen e skuadrës së tij me të vëllanë dhe Ousmane Dembélénë dhe sot mori pjesë në stërvitje bashkë me lojtarët e tjerë.

Sipas shtypit francez, ka pasur afrime mes Kylian Mbappé dhe PSG-së dhe rinovimi nuk është më një opsion i përjashtuar./ Super Sport

Top Channel