Në “Air Albania” është luajtur një ndeshje miqësore mes Partizanit dhe Romës.

Roma është rikthyer në Shqipëri, por këtë herë jo për të luajtur një ndeshje finale të Conference League, por për të zhvilluar një test miqësor.

Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho ka mbyllur me sukses sfidën, në stadiumin i cili sjell kujtime të mira për verdhekuqtë që fituan aty një vit më parë Ligën e Konferencës.

Ndeshja u mbyll 2-1 për Romën, ku El Shaarawy dhe Belotti shënuan në favor të italianëve, ndërsa ekipi i Partizanit rrëmbeu në penallti një gol nga Cara.

Partizani: Hoxha; Baruti, Preka, Buxhelaj, Hadroj; Bilali, Maget, Kote; Grezda, Keko, Bintsuka / Trajner: Zoran Zekiç

Roma: Rui Patricio; Llorente, Mancini, Smalling; Spinazzola, Aouar, Pagano, Kristensen; Bove, Belotti, El Shaarawy / Trajner: Jose Mourinho

Roma 2-1 Partizani

Minutë pas minute:

84- Penallti për Partizanin. Realizon Cara.

58- Grezda merr përsipër ekzekutimin e një goditje dënimi. Pa problem për portierin Rui Patricio.

52- Tenton Pellegrini, pret portieri.

43- Keko pengohet në zonë. Arbitri Xhaja vendos të mos akordojë penallti, pavarësisht protestave.

26- Gol Roma. Belotti dyfishon shifrat. Gjithçka nis pasi Hadroji humbi topin.

12- Gol Roma. Realizon El Shaarawy, feston skuadra e Mourinhos.

FOTO GALERI
1/35

Top Channel