Bayern Munich zyrtarizon Kane/ Ish-sulmuesit i Tottenham, deri në 2027-n me gjigantët gjerman

12/08/2023 13:12

Harry Kane është një lojtar i ri i Bayern Munichut.

Pas javësh pritjeje, kërkimi dhe negociatash, klubi bavarez bëri goditjen vendimtare për të zgjidhur një departament në kërkim të një sulmuesi pjellor për t’i dhënë Tuchel një skuadër të plotë.

Marrëveshja me Tottenhamin, me të cilin Kane kishte rritur deri në pikën e shënimit të 280 golave ​​në 435 ndeshje në të gjitha garat, do të sjellë më shumë se 100 milionë euro në arkat e Anglisë. Për kontratën e sulmuesit deri në vitin 2027.

Harry Kane ka postuar një vidio në rrjetet sociale urimin për Tottenhamin dhe tifozët e klubit anglez: “Është e vështirë të shprehesh me fjalë se si të përshëndes një klub dhe tifozët që kanë bërë shumë për mua në karrierën time. Do të jesh gjithmonë në zemrën time, faleminderit Tottenham, faleminderit tifozëve”.

Top Channel