Fotolajm/ Ushtari ukrainas shkruan mesazh në predhë, para se ta lëshojë drejt forcave ruse

29/05/2023 22:05

Trupat ukrainase vazhdojnë të luftojnë nga vijat e frontit të rajonit lindor të Donetskut, ndërsa sulmet ruse vazhdojnë.

Moska kontrollon pjesërisht një pjesë të rajonit dhe pretendon se është drejt pushtimit të gjysmës tjetër. Në këto foto, një ushtar shkruan një mesazh në një predhë obusi përpara se ta gjuajë atë drejt pozicioneve ruse, ndërsa një tjetër përgatitet të lëshojë një dron zbulues.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel