22-vjeçarja shkon në ishullin luksoz të Karaibeve për të festuar diplomimin, peshkaqeni i heq këmbën

26/05/2023 10:14

Një vajzë e sapo diplomuar i është hequr këmba nga një peshkaqen teksa po bënte plazh në një ishull luksoz gjatë një udhëtimi në Turks dhe Kaikos.

22-vjeçarja nga Konektikati, ishte duke vizituar arkipelagun e Karaibeve me një mik kur u sulmua të mërkurën, sipas raportimeve.

Dyshja që kishte marrë një anije private, ishin duke notuar në plazhin Grace Bay, një zonë me rërë të bardhë të listuar shpesh si një nga plazhet më të mira në botë. Gjatë notit vajza ndjeu diçka në këmbën e saj, që rezultoi të ishte një peshkaqen i Karaibeve.

Kapiteni i anijes thuhet se është zhytur në ujë për të shpëtuar gruan. Ai dha ndihmën e shpejtë para se të dërgohej me urgjencë në Qendrën Mjekësore të Cheshire Hall.

Më pas ai e mori këmbën e saj nga uji, por mjekët thuhet se nuk ishin në gjendje të ribashkonin me trupin për shkak të një pritjeje prej gjashtë orësh për ta transportuar gruan me avion në një spital të Majamit.

Vajza kishte drejtuar një maratonë në Holandë javën e kaluar, thanë burimet për MailOnline.

Sulmet e peshkaqenëve janë të rralla. Dosja Ndërkombëtare e Sulmit të Peshkaqenëve të Muzeut të Historisë Natyrore të Floridës vitin e kaluar konfirmoi 89 kafshime te njerëzit, 57 prej të cilave ishin të paprovokuara.

Një deklaratë e policisë thoshte se sulmi ndodhi pranë një hoteli luksoz prej 1000 dollarësh për natë, ku Beyonce dhe Jay-Z kishin qëndruar më parë.

Top Channel