Ish-shtëpia e Jackie Kennedy del në treg me një çmim të përshtatshëm për një ‘mbretëreshë’

12/03/2023 17:37

Ju mund të jetoni si mbretër amerikanë në mbretërinë e kryeqytetit të Uashingtonit, DC – për vetëm 26.5 milionë dollarë.

Ky është çmimi për shitjen e tre pallateve në Georgetown, të cilat janë kombinuar në një pronë me një sipërfaqe totale prej 16,000 metrash katrorë.

Një kryetar i hershëm i Xhorxhtaunit dhe një ish-Miss Amerika e kanë quajtur njërën prej ndërtesave ‘shtëpi’.

“Pika qendrore e kësaj pasurie të larmishme është një shtëpi madhështore e stilit federal e ndërtuar në fund të shekullit të 18-të, e cila ka qenë shtëpia e disa amerikanëve të shquar, duke përfshirë më së shumti Zonjën e Parë Jacqueline Kennedy”, thotë Sotheby’s.

Ndërsa ruan elegancën e saj historike, pasuria është transformuar me përpikëri në një ekspozitë moderne që përfshin dizajnin, pajisjet dhe përfundimet e cilësisë më të lartë. Asnjë detaj nuk u anashkalua.

Kjo shtëpi u krijua një pronë vërtet unike që përfshin mbi 16,000 metra katrorë të brendshëm, me 13 dhoma gjumi, 13 banja të plota dhe 5 gjysmë banja.

 

Top Channel