Tani mund të jetoni në një anije lundrimi për 30,000 dollarë për tre vite

03/03/2023 19:00

A keni ëndërruar ndonjëherë të hiqni dorë nga të gjitha, t’i lini të gjitha pas për t’i shpëtuar të gjitha përgjegjësive tuaja?

Tingëllon mirë, apo jo? Por tingëllon gjithashtu e shtrenjtë. Ose të paktën, tingëllonte e shtrenjtë deri më tani – sepse një kompani lundrimi po nis një lundrim tre vjeçar, 130,000 milje, arratisje nga jeta jote e përditshme për një çmim relativisht të përballueshëm 30,000 dollarë për person në vit.

Life at Sea Cruises ka hapur rezervimet për udhëtimin e saj trevjeçar, i cili niset nga Stambolli më 1 nëntor. Pra, keni tetë muaj kohë për të rregulluar pasaportën, vaksinimet dhe aftësitë e punës në distancë.

Kompania premton të prekë 375 porte në mbarë botën, duke vizituar 135 vende dhe të shtatë kontinentet. Anija do të përshkojë më shumë se 130,000 milje gjatë tre viteve, duke parë pamjet ikonike nga statuja e Krishtit Shëlbues në Rio de Zhaneiro dhe Taj Mahal i Indisë, në Chichen Itza të Meksikës, piramidat e Gizës, Machu Picchu dhe Muri i Madh i Kinës. Ai madje kalon në udhëtime në 103 “ishuj tropikal”.

Pasagjerët mund të punojnë nga kuverta e pishinës ndërsa bredhin nëpër botë.
Kompania është një spin-off i Miray Cruises, i cili aktualisht ka MV Gemini që lundron nëpër Turqi dhe Greqi. Kompania ka një histori 30-vjeçare në industrinë e lundrimit.

Ka 400 kabina, me vend për deri në 1074 pasagjerë, të cilët do të pajisen gjithashtu me pajisje pune në distancë. Kompania përveç restoranteve apo pishinave premton një qendër biznesi në shkallë të plotë të kompletuar me salla takimesh, 14 zyra, një bibliotekë biznesi dhe një sallë pritjeje, falas.

Gjithashtu do të ketë një spital gjatë gjithë kohës me vizita mjekësore falas.

Ideja është që të kemi një shtëpi larg shtëpisë, por në det.
Opsionet e kabinës shkojnë nga dhomat e brendshme deri te suitat e ballkonit.

Ndalesat në Azi përfshijnë Japoninë (12 ndalesa), Korenë e Jugut (përfshirë ishullin Jeju) dhe Kinën. Ai përfshin gjithashtu shumicën e destinacioneve klasike të Azisë Juglindore, nga Bali, Da Nang në Vietnam dhe brigjet kamboxhiane në Bangkok, Singapor dhe Kuala Lumpur.

Suitat kanë madhësinë e një apartamenti të vogël.

Ai gjithashtu lundron rreth Mesdheut dhe Evropës Veriore.

Top Channel