Kjo e hënë nis me mot me kthjellime dhe vranësira të pakta deri në mesatare, ndërsa mjegulla do të mbizotërojë në mëngjes dhe në mbrëmje.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 1 deri në 10 gradë , ndërkohë temperaturat maksimale do të shënojnë vlerat 11 deri në 14 gardë celsius në veri dhe 16 deri në 20°C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Era do të jete me drejtim Veri – Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 balle në det të hapur./

Top Channel