Foto Ilustruese

Një 53-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortit të tezes së tij.

66-vjeçari është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore.

J. T., 58 vjeç akuzohet për veprën penale “Kanosja”, ndërsa materialet  u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin L. M., 53 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj një 66-vjeçari (bashkëshorti i tezes së tij), i cili është dërguar në spital, për të marrë ndihmë mjekësore. 

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Kanosja”, në ngarkim të shtetasit J. T., 58 vjeç, banues në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, pasi ka kanosur me fjalë një 66-vjeçar, për motive të dobëta. 

Materialet për këto raste i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme”, sipas policisë.

Top Channel