Personi që grushtoi Sali Berishën gjatë protestës u shoqërua në fillim drejt selisë blu.

Në selinë e PD-së mbërritën menjëherë forcat e policisë. Shtetasi shfaqet i gjakosur dhe disa minuta më vonë në seli ka mbërritur ambulanca, për t’i dhënë ndihmën e parë.

Autori është identifikuar si Gert Shehu, 31 vjeç.

Ai hyri në radhët e protestuesve dhe goditi në fytyrë kreun e PD, duke i shkaktuar atij gjakosje. Menjëherë kanë ndërhyrë bodygardët e Sali Berishës, duke e mbuluar këtë të fundit me flamuj që të mos dukej nga kamerat.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel