Ishte shpallur në kërkim për kultivimin e lëndëve narkotike, arrestohet 50-vjeçari (Emri)

01/12/2022 16:06
Foto ilustruese

Albert Brahimaj është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkim për kultivimin e lëndëve narkotike.

50-vjeçari, banues në lagjen “15 Tetori” të Vlorës, është dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë me 1 vit, 10 muaj e 16 ditë.

Gjatë vitit 2020 autorit iu konstatuan bimët narkotike kanabis, në një sipërfaqe toke të pyllëzuar, në fshatin Kotë të  Selenicës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Njoftimi policisë:

DVP Vlorë/I shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotikëve, kapet dhe vihet në pranga 50-vjeçari.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, nga shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale të DVP Vlorë, bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit:

Albert Brahimaj, 50 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori”, Vlorë.

50-vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e ka dënuar me 2 vjet burgim, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur edhe 1 vit, 10 muaj e 16 ditë, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Ky shtetas, në vitin 2020, ka kultivuar bimë narkotike kanabis, në një sipërfaqe toke të pyllëzuar, në fshatin Kotë, Selenicë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel