Ukraina: Mbi 70,000 rusë të vrarë në luftë deri më tani

31/10/2022 14:38

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës pretendon se mbi 70,000 rusë janë vrarë në luftë deri më tani.

Në një përditësim të postuar në Twitter, ministria shtoi se 2,686 tanke ruse ishin shkatërruar, së bashku me 383 sisteme të shumta raketash.

Sipas Sky News vlerësimet e Ukrainës për humbjet janë gjithmonë shumë më të larta se ato të raportuara nga Rusia dhe agjencitë perëndimore.

Top Channel