Shkëmbim të burgosurish mes Rusisë dhe Ukrainës, momenti kur ushtarët hedhin racionet në rrugë

29/10/2022 16:42

Ukraina i ka dorëzuar Rusisë 50 të burgosur lufte pas bisedimeve mes dy vendeve. 

Sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes, shkëmbimi u bë sot pasdite, ndërkohë 52 ukrainas u liruan.

Andriy Yermak, kreu i zyrës së presidentit ukrainas, tha se ishin shkëmbyer dy luftëtarë të Regjimentit Azov, tetë oficerë policie dhe dy civilë, si dhe luftëtarë të tjerë ushtarakë.

Ukraina publikoi pamjet e luftëtarëve që ktheheshin dhe hidhnin racionet e dhëna nga Rusia në rrugë.

Top Channel